Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mis on Rahvakogu?
Rahvakogu on kõigile soovijatele avatud algatus, millega ühisloome viisil valmistatakse ette muudatusettepanekuid valimisseaduste, erakonnaseaduse ja teiste demokraatia tulevikuga seotud küsimuste lahendamiseks Eestis. Täpsemalt keskendub Rahvakogu viiele küsimusele: valimissüsteem, erakondadevahelise konkurentsi avatus ja parteide sisedemokraatia, erakondade rahastamine, kodanike osalemisvõimalused poliitikate kujundamises valimiste vahel ning ühiskondliku ruumi politiseerimise ja sundparteistamise pidurdamine.


Rahvakogu kombineerib IT-võimalusi ja traditsioonilisi näost-näkku arutelusid. Töö esimeses etapis kuni jaanuari lõpuni kogutakse ettepanekuid ja kommentaare võimalikult laialt ringilt inimestelt: kõik saavad oma ettepanekuid esitada ning juba esitatud ettepanekuid kommenteerida, täiendada, toetada või kritiseerida. Seda saab teha kas otse veebilehel või saates kirja protsessi koordineerivale Eesti Koostöö Kogule (Roheline aas 5, 10150 Tallinn või info@kogu.ee). Soovijaid kutsutakse üles korraldama ka arutelusid, mille tulemusi veebikeskkonda sisestada.

Veebruaris töötavad esitatud ettepanekutega analüütikud, kes grupeerivad need erinevateks võimalikeks stsenaariumiteks ja varustavad esmase mõjuanalüüsiga.

Märtsis toimub üks või mitu arutelupäeva, kus valitakse stsenaariumitest välja eelistatumad ning esitatakse Riigikogule, kes saab teha vajalikud seadusemuudatused. Kehtima võiksid need hakata 2014. aastast.

Rahvakogu tööd korraldavad vabatahtlikena erinevad vabaühendused, lisaks Eesti Koostöö Kogule näiteks poliitikauuringute keskus Praxis, vabaühenduste liit EMSL, e-Riigi Akadeemia, Avatud Eesti Fond, samuti erakonnad, IT- ja kommunikatsioonispetsialistid jt.

 

Vaata ka Korduma Kippuvad Küsimused lehele.


Rahvakogu.ee veebilehe kood põhineb organisatsiooni Citizens.is, platformil, mille on teinud Robert Bjarnason ja Gunnar Grimsson. Tänud neile oma koodi jagamast ja meid konsulteerimast.

Rahvakogu kood Githubis

www.Citizens.is

Originaalkood "Social Innovation" versioon Githubis: github.com/rbjarnason/social_innovation