Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mõttetalgud
Korralda omaenda Rahvakogu mõttetalgud!

Rahvakogu.ee on presidendi poolt ellu kutsutud ühisloome keskkond seadusmuudatuste ettevalmistamiseks ja esitamiseks Riigikogule. Et aga veebiarutelust jääb sageli midagi puudu ning näost-näkku vestluse käigus tekib rohkem uusi ideid ja kvaliteetsem arutelu, siis kutsume kõiki üles korraldama omaenda väiksemaid ja suuremaid Rahvakogu arutelusid. Aruta Rahvakogu teemadel kodus laste, vanemate ja/või vanavanematega, korralda õhtune arutelu töö- või trennikaaslastega. Arutelu eesmärgiks võiks olla ideede sisestamine rahvakogu.ee veebiportaali.

Materjalid ürituse korraldajale

Et arutelusid lihtsam korraldada oleks, siis panime kokku väikese "tööriistakarbi", mille abil Rahvakogu arutelu lihtne korraldada oleks. "Tööriistakarbis" on kolm asja: Rahvakogu protsessi kirjeldav sissejuhatav video (Urmo Kübar, EMSL). Prinditavad materjalid arutelu osalejate jaoks (teemade kirjeldused, suunavad küsimused, oma ideede ülesmärkimise koht). Tõmba materjalid alla siit (printida kahepoolselt!). Aruteluformaadi kirjeldus, mille abil oma arutelu läbi viia. Tõmba aruteluformaadi kirjeldus siit.

PS! Arutelu võid muidugi läbi viia ka mingi muu formaadi järgi või üldse ilma konkreetse formaadita, peaasi, et endal oleks hea arutada ja tulemusena rahvakogu.ee lehel ideid sisestada ja nende üle hääletada.

Sissejuhatav video

SA Domus Dorpatensis, koostöös SA Eesti Koostöö Kogu ja teiste partneritega korraldas 16. jaanuaril Rahvusraamatukogus ühe taolise arutelu, kus Rahvakogu protsessi tutvustas Urmo Kübar (EMSL) ning selle sissejuhatuse filmisime üles, et kõik arutelukorraldajad saaksid seda ka oma üritusel kasutada: